Koniec Roku Szkolnego 2019/2020

"Chodzę do szkoły, koniec roku za pasem.
Stopnie na cenzurze, tata czeka z pasem.. .
I róbta co chceta, ale najpierw pomyślta.
Już koniec nauki, błąka mi się myśl ta,
że jeszcze tylko No co? nic już nie zostało? To znaczy...
Wakacje, znowu są wakacje..."

Rok szkolny 2019/2020 w Szkołach ZDZ w Końskich dobiegł końca.
Nie był to taki rok szkolny, jakiego oczekiwał każdy z nas, jednak wbrew różnym przeciwnościom wszyscy dobrnęliśmy do końca.
Mamy nadzieję, że już od września będziemy mogli zobaczyć się z Wami wszystkimi w szkole :D

Wszystkim wyróżnionym i promowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu możliwości do odpoczynku i wytchnienia w te wakacje.
A także życzymy Wam wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie przyjaciół i znajomych.

Nie zapominajcie o dbaniu o siebie i swoich bliskich.
Pamiętajcie o różnych obostrzeniach i stosujcie się do nich, abyśmy mogli we wrześniu bez przeszkód i w takim samym składzie rozpocząć kolejny już rok szkolny w murach koneckiego ZDZ

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy Was na zakończenie roku szkolnego, które w tym roku odbędzie się w nieco zmienionej formie niż w latach poprzednich. 


W obecnej sytuacji zakończenie roku szkolnego jest zorganizowane tak, aby zachować niezbędne środki ochrony oraz zapewnić wszystkim uczniom właściwy poziom bezpieczeństwa podczas przebywania w szkole.
W związku z powyższym zakończenie roku szkolnego odbędzie się w podziale na klasy:

1. Klasa I TP wych. P. Adam Mastalerz - godz. 09:00 - sala A15/14
2. Klasa I TL wych. P. Aneta Dusza - godz. 10:15 - sala A15/14
3. Klasa I TŻ wych. P. Małgorzata Dudzik - godz. 11:30 - sala A17
4. Klasa II TL/Ż wych. P. Dominika Stefańczyk - godz. 11:30 - sala A15/14
5. Klasa I BSP wych. P. Marta Kotusiewicz - godz. 11:30 - sala A13
6. Klasa III TL wych. P. Kinga Ostrowska - godz. 13:00 - sala A17
7. Klasa IBSG wych. P. Zdzisław Brzozowicz - godz. 13:00 - sala A13Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w zakończeniu roku szkolnego.
Każdy uczeń wchodząc do szkoły ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Może to być maseczka lub przyłbica.
Ponadto prosimy uczniów o nie gromadzenie się przed, jak i po zakończeniu roku szkolnego, a wszelkie uwagi oraz emocje dzielić poprzez środki komunikacji lub w małych grupach w kolejnych wakacyjnych dniach.

Indywidualne spotkania dla osób zainteresowanych podjęciem nauki w Szkołach ZDZ w Końskich

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz pozostałe osoby zainteresowane podjęcie nauki w Szkołach ZDZ w Końskich na spotkania indywidualne, które pozwolą bliżej poznać Naszą ofertę edukacyjną, umożliwią zwiedzenie sal dydaktycznych, pracowni oraz budynek szkół.

Każde spotkanie ustalane jest poprzez kontakt z sekretariatem szkół pod numerem telefonu 413723187

 

 

Organizacja roku szkolnego 2019/2020 do wakacji

W poniedziałek, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa, na której minister Dariusz Piontkowski przedstawił najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020 oraz letniego wypoczynku. Szef MEN wskazał, że 1 czerwca rozpoczyna się kolejny etap stopniowego przywracania pracy szkół i placówek oświatowych. Zapowiedział jednocześnie przedłużenie do 26 czerwca br. kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

Organizacja roku szkolnego 2019/2020 do wakacji

Podczas konferencji Minister Dariusz Piontkowski podkreślił, że 1 czerwca rozpoczyna się kolejny etap stopniowego przywracania pracy szkół i placówek oświatowych.

– Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą – mówił szef MEN.

Minister edukacji zaznaczył jednocześnie, że od 1 czerwca możliwe jest organizowanie:

  • konsultacji z nauczycielami w szkołach dla wszystkich uczniów,
  • zajęć praktycznych dla uczniów III klas branżowej szkoły I stopnia,
  • zajęć praktycznych z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów III klas technikum,
  • praktyk zawodowych u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum.

Minister Dariusz Piontkowski przypomniał także o zbliżających się egzaminach, które dla maturzystów rozpoczynają się już 8 czerwca, a dla uczniów klas VIII – 16 czerwca.

Szef MEN zapowiedział ponadto, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostanie przedłużona do 26 czerwca. Przypomnijmy, że o sposobie realizacji zdalnej nauki decyduje dyrektor szkoły lub placówki, przy współpracy z nauczycielami i po uwzględnieniu możliwości uczniów i rodziców.

Jednym z narzędzi do wykorzystania podczas zdalnej nauki może być platforma epodreczniki.pl, na której znajdują się bezpłatne, zgodne z podstawa programową materiały dydaktyczne do kształcenia on-line.

 

Więcej informacji dotyczących organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-roku-szkolnego-20192020-do-wakacji-oraz-letni-wypoczynek?fbclid=IwAR1AK382B-owEh4tEMOBp77pyykof1ItxgHVNcxa3yPBT1yrGv5TRuVBWyw  

 

 

 

O finansach z NBP - sukcesy uczniów Szkół ZDZ w Końskich

Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP - to nazwa projektu realizowanego przez Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa finansowego młodych osób poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ich kompetencji rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych przedsiębiorców.

Projektzakłądał realizację innowacyjnego programu edukacyjnego, obejmującego przede wszystkim:
a. zainicjowanie powstania oraz doposażenie Klubów Młodego Finansisty w 11 szkołach średnich województwa świętokrzyskiego;
b. przeprowadzenie cyklu warsztatów edukacyjnych dla uczniów (2 warsztaty x 11 szkół);
c. organizację konkursów z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich: „Ekonomiczny Maraton Internetowy”, „Wirtualny biznes – realne umiejętności”, „Blogerzy na 6 z plusem!” oraz konkurs plastyczny „Akademia Ekspertów Pieniądza”.

Uczniowie realizowali złożenia projektu, a takze wzięli udział w przeprowadzonych konkurach.

W konkursie: "Wirtualny Biznes - realne umijętności", drużyny miały za zadanie podejmować decyzje biznesowe, opracowywać strategię ekspansji na rynek, kształtowania cen produktów/usług, polityki promocyjnej, zatrudnienia itp. Drużyna na bieżąco będzie weryfikować skuteczność swoich działań dzięki stałemu monitoringowi wyników finansowych firmy i jej pozycji na rynku, poznając tym samym praktyczne działanie mechanizmów wolnego rynku.

Zespół złożony z uczniów klasy I Technik Logistyk w składzie: 
Kowalczyk Natalia, Matyjaśkiewicz Arkadiusz, Pościk Dominika, Nowicki Szymon, Gruszczyński Kacper 
ostatecznie po kilku miesiacach prowadzenia wirtualnej firmy osiągnął nawyjższy wynik i tym samym zajął pierwsze miejsce na podium.

Uczennica klasy I Technik Żywienia i Usług Gastronimicznych - Zuzanna Spiżewska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Akademia Ekspertów Pieniądza, którego celem było przygotowanie plakatu informacyjno-prewencyjnego dotyczącego bezpieczeństwa zakupów w realu i w sieci w dowolnie wybranej technice plastycznej.

Uczniowie realizowali założenia projektu pod czujnym okiem Pani Marzeny Wiśniewskiej, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych owocnych projektów.
Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.