Rok szkolny 2020/2021 przeszedł do historii.
To był rok wyjątkowy i trudny pod wieloma względami. Każdy uczestnik szkolnej społeczności borykał się z wieloma wyzwaniami i przeciwnościami, nie tylko tymi technologicznymi.
Powrót do nauczania stacjonarnego był dla wszystkich sporym wysiłkiem, jednak ostatecznie wyniki klasyfikacji końcoworocznej pokazały, że jest wśród nas wielu ponadprzeciętnych uczniów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wysokich osiągnięć. Wychowawcom gratulujemy cudownych podopiecznych.
 
 
W dniu 21.06.2021 roku w Miedzierzy w gminie Smyków, odbyły się uroczystości dotyczące nadania imienia Szkole Podstawowej w Miedzierzy oraz poświęcenia i wręczenia sztandaru szkole.
Uczniowie koneckiego ZDZ - kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz uczniowie starszych roczników klas wojskowych, wzięli udział w uroczystości oraz zaplanowanym festynie.
Podczas mszy świętej kadeci po raz pierwszy wystąpili w roli zwartego pododdziału. Uczniowie starszych klas, skupieni w Szkolnym Kole Ratowniczym zabezpieczali uroczystości i udzielali pomocy osobom potrzebującym. Po uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez biskupa pomocniczego diecezji radomskiej - Piotra Turzyńskiego, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Miedzierzy, gdzie odbył się festyn. Uczniowie wystawili stoisko promocyjne, na którym między innymi można było przymierzyć sprzęt i uzbrojenie wojskowe, a także nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.
 
Dzień Otwarty Szkół ZDZ w Końskich odbył sie 18 czerwca 2021 roku. Dopisała nam piękna pogoda i mnósto zainteresowanych osób. Nie zabrakło radości, uśmiechów, dobrych smaków i otwartości. Każdy chętny mógł zobaczyć szkolną codzienność od środka. Logistycy, gastronomowie, sportowcy, wojskowi i ratownicy. To tylko ułamek, jaki można było poczuć w naszych murach. Niezastąpieni młodzi szefowie kuchni raczyli wszystkich mrożoną kawą, co zdecydowanie przy ponad 30-sto stopniowym upale było ukojeniem. Logistycy pomagali zaplanować przeprowadzkę i spakować pudełka, a sportowcy pomagali spalić kalorie przyswojone na pracowni gastronomicznej. Wojskowi mimo palącego słońca dali pokaz wytrwałości i pracowitości, prezentując układ musztry paradnej. Niewątpliwie był to słoneczny dzień, nie tylko za sprawą bezchmurnego nieba i iście czerwcowego słońca. Szczere uśmiechy i serdeczność rozpromieniały na każdym kroku. Dało się to odczuć już od samego rana. Serdeczne podziękowania za przygotowanie Dnia Otwartego kierujemy do nauczycieli i uczniów: Pani Małgorzaty Dudzik i jej niezastąpionej armii młodych talentów gastronomicznych. Panu Adamowi Mastalerzowi i sportowej reprezentacji koneckiego ZDZ, Pani Anecie Duszy i poukładanym logistykom oraz Pani Dominice Stefańczyk i licznym szeregom OPW i klas mundurowych.
 
Oddział Przygotowania Wojskowego koneckiego technikum Szkół ZDZ w końskich zakończył realizację programu przygotowania wojskowego w klasie pierwszej. Przez cały rok szkolny uczniowie uczestniczący w programie Ministerstwa Obrony Narodowej Biura Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej - Oddziały Przygotowania Wojskowego - brali udział w zajęciach obejmujących szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie wojskowości i obronności państwa. W szkole podczas zajęć teoretycznych uczniowie poznawali aspekty regulaminów wojskowych, historię i tradycję oręża, symbole państwowe i narodowe, a także poznawali historię i informacje o patronackiej jednostce wojskowej, jaką jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Zarówno zajęcia teoretyczne w szkole, jak i ćwiczenia praktyczne na terenie jednostki wojskowej, prowadzili nauczyciele i instruktorzy z kieleckiej Brygady. Młodzież podczas ćwiczeń praktycznych zapoznała się z podstawami musztry indywidualnej i zespołowej. Ponadto w ramach szkolenia strzeleckiego, kadeci koneckiego OPW zapoznali się z budową i przeznaczeniem kbk MSBS Grot, poznali zasady dotyczące poruszania się na polu walki, topografii wojskowej, a także zasady bezpiecznego udzielania pomocy osobom rannym i poszkodowanym.
 
9 czerwca klasy III TL/Ż oraz I TL/Ż, wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu był wrocławski ogród zoologiczny. ZOO we Wrocławiu, to najstarszy i zarazem największy ogród zoologiczny w Polsce. Ponadto we Wrocławiu można zobaczyć ponad 10 000 zwierząt spośród 1130 gatunków co sprawia, że wrocławski ogród pod tym kątem plasuje się na trzecim miejscu na świecie. Niewątpliwie kilkugodzinny spacer po alejkach zoo wzbudził wiele pozytywnych emocji i zaskoczeń wśród uczestników wycieczki. Zakątki Afrykarium wraz z przeszkolonymi akwariami i pływającymi nad głowami rekinami i ogromnymi płaszczkami wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Ogromny obszar zoo dał się odczuć co niektórym po kolejnej godzinie spaceru, jednak to nie przeszkodziło w dalszym zwiedzaniu zakątków Wrocławia. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Ogrodu Japońskiego. Kamienne ścieżki, drzewka banzai, szum strumienia oraz kolorowe karpie koi, a także wielobarwne rośliny i japońskie budowle idealnie wpisały się w charakter wycieczki. Wszyscy mogli się odprężyć i odpocząć w cieniu, by nabrać siły do dalszego spaceru ścieżkami Wrocławia. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie starego miasta i wrocławskiego rynku. Jeden dzień, to zdecydowanie za mało, aby sprostać wielu atrakcjom i miejscom wartym zwiedzenia we Wrocławiu. Wycieczka zaowocowała międzyklasową integracją i wieloma pozytywnymi wrażeniami.